Často kladené dotazy - FAQ
Často kladené dotazy na evidenci pacientů v čekárně a funkce zařízení Vítejte. Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Kontaktujte nás na tel.: 548 532 513 nebo info@ctmos.cz, rádi Vaše dotazy zodpovíme.
Zařízení Vítejte pro evidenci pacientů v čekárně dodáváme s aplikací, která funguje s každým Windows 7,8, 10 nebo 11. Zařízení má nízké nároky na výkon počítače, funguje tedy skoro na každém počítači.
ANO
Některé programy již data ze zařízení umí číst a zrychlují tak Vaši práci. Mezi programy, které mají tuto funkci se řadí AIS. Pro vývojáře lékařských programů nabízíme implementační soubory (API) volně ke stažení. Slouží pro snadné přidání dat z našeho zařízení. Pokud Váš ambulantní software ještě neumí přijímat data ze zařízení, informujte dodavatele Vašeho programu a požádejte ho o implementaci.
NE
Zařízení se umí samo zapnout i vypnout v přednastaveném čase. Je tedy možné si naplánovat zapnutí i před začátkem ordinační doby a tvořit tak frontu pacientů dřív než přijdete do ordinace. O proti konkurenčním výrobkům je zařízení Vítejte schopno pracovat i bez zapnutého PC doktora či sestry, takže Vaše pacienty může řadit dřív než přejdete do ordinace a zapnete počítač.
Zařízení se také umí samo vypnout po skončení ordinační doby. Zařízení také umožňuje nastavit čas po který bude zařízení zobrazovat, že je po ordinační době a že další pacienty již nepřijímáte. Tato chytrá funkce zamezí přílivu pacientů, kteří by přišli na poslední chvíli nebo po konci ordinační doby. Doba se dá libovolně upravit, například na poslední čtvrthodinu před koncem ordinační doby.
To vše stačí jednou nastavit a dokud neodjedete třeba na dovolenou, nemusíte nic měnit.
ANO
Jedno zařízení může sloužit pro několik ordinací. Pacienti si mohou v editovatelném menu zvolit svého ošetřujícího lékaře. Zařízení umí poslat tyto informace pouze do počítače konkrétního doktora, kterého si pacienty vybral. Počítače musí být na stejné síti.
Kromě funkce volby doktora umožňuje evidenční zařízení po vložení kartičky pojišťovny i vybrat důvod návštěvy např. očkování, prohlídka, recept, ….).
ANO
Zařízení do čekárny se dá připojit přes Wi-Fi i přes síťový kabel (LAN, UTP).
Při větší vzdálenosti mezi PC doktora respektive Wi-Fi routerem a zařízením v čekárně je občas nutné přivést síťový kabel. Také v případech silných zdí nebo rušení signálu Wi-Fi sítě.
Pokud chcete zařízení instalovat bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi sítě je třeba zkontrolovat sílu signálu v daném místě.
Zařízení se připevní na zeď ve vhodné výšce pro dobrou ovladatelnost.
Měli byste tedy najít místo v čekárně:
- kde pacienti čekají,
- na evidenční zařízení uvidí při vstupu do čekárny
- je zde dobrý signál Wi-Fi či síťový kabel,
- je poblíž zásuvka či prodlužovací kabel.
- Pacient vloží do evidenčního zařízení zdravotní kartičku (pokud nemá zdravotní kartičku může kliknout na tlačítko “Nemám průkaz” nebo “Vložit jiný průkaz”). Funkce se dají libovolně zapnout či vypnout. Jako jiný průkaz může sloužit například občanský průkaz či řidičský průkaz.
- Následně pacient vybere z menu. Menu si každý lékař volí sám dle potřeb nebo ho lze úplně vypnout. Standardní menu vypadá asi takto Lékař/Sestra -> Očkování/Recept/Prohlídka/Potvrzení)
- Pokud máte více ordinací a jedno evidenční zařízení, tak pacient vybere napřed jméno svého lékaře a potom důvod návštěvy
- Pokud máte více ordinací a jedno evidenční zařízení, tak pacient vybere napřed jméno svého lékaře a potom důvod návštěvy
- Zařízení potvrdí přijetí do fronty pacientů
- Volitelně umí zobrazit pořadové číslo nebo odhadovaný čas čekání.
Naše zařízení neposílá data na žádný rozpoznávací server, jak tomu bývá u konkurenčních výrobků! Posílání citlivých dat jako jsou jména pacientů a rodná čísla ke zpracování na neznámý server mimo Vaši kontrolu rozhodně nedoporučujeme!
Naše zařízení čte data a posílá informace pouze do Vašeho počítače. Data ze zařízení neputují na žádný server k rozpoznání, eliminujeme tak největší riziko úniku dat. Díky malému výkonnému mikropočítači umí naše zařízení tento proces udělat bez nutnosti odesílání dat na server. Bez vašeho povolení v počítači při technické podpoře se k zařízení ani nemůžeme připojit a jakkoliv s ním manipulovat.
Tip: Menu lze libovolně měnit nebo přidat i víceúrovňové menu, které využijete v případě více ordinací doktorů nebo při rozdělení pacientů k lékaři a sestře.